Genel Bilgiler

Tüv Austria Sıla Kalite Kontrol, Muayene, Gözetim ve Denetim Hizmetleri’nin Personel Belgelendirmesi kapsamında hizmet almak isteyen siz değerli müşterilerimiz için açıklayıcı bilgiler aşağıdaki gibidir;

Tüv Austria Sıla Kalite’de personel belgelendirme süreçlerinin işleyişi NDT PERSONELİ BELGELENDİRME SÜRECİ İŞ AKIŞ ŞEMASI’nda ve KAYNAKÇI / KAYNAK OPERATÖRÜ BELGELENDİRME SÜRECİ İŞ AKIŞ ŞEMASI’nda ayrıntılı olarak anlatılmaktadır.

Belgelendirme Programına başvurmak isteyen NDT Personeli adayları web sitemizde yer alan S-FRM-BLG-0060 NDT OPERATÖRLERİ BELGELENDİRME PROGRAMI BASVURU FORMU’nu, başvurmak isteyen kaynakçı / kaynak operatörü adayları da web sitemizde yer alan S-FRM-BLG-0070 KAYNAKÇI /KAYNAK OPERATÖRÜ BASVURU FORMU’nun 1.Bölüm’lerini doldurarak, Tüv Austria Sıla Kalite Personel Belgelendirme Bölümü’ne elden veya kargo yolu ile ya da taranmış olarak imzalı halini info@tuvsila.com adresine mail atmak kaydı ile iletebilirler.

TAHRİBATSIZ MUAYENE PERSONEL BELGELENDİRME PROGRAMLARI metot ve seviye bazında web sitemizde bulunmaktadır. İlgili program kodlarına, programın amacına, kapsamına, başvuru sürecinin kriterlerine ve gereken ön şartlara, istenen evraklara, sınav sürecine dair bilgilere, değerlendirme, itiraz ve belgelendirme süreci işleyişine, ücretlendirmeye ve belgelendirme programlarında “ilave değerlendirme gerektirecek” bir değişik olduğunda, yeniden değerlendirmeye tabi olacak belgelenmiş kişileri yönlendirecek duyuruya, bu programlardan ulaşabilirsiniz.

KAYNAKÇI KAYNAK OPERATÖRÜ BELGELENDİRME PROGRAMLARI talebe göre hazırlanmaktadır. Belgelendirme Süreci boyunca yapmak istediğiniz şikâyet ve itirazların tabi olacağı süreç ŞİKAYET VE İTİRAZLAR PROSESİ AKIŞ ŞEMASI’nda ve ŞİKAYET VE İTİRAZLAR PROSEDÜRÜ’nde anlatılmaktadır.
Belgelendirme süreci bitiminde Tüv Austria Sıla Kalite Logosunun kullanımı için şartlar Tüv Austria Sıla Kalite LOGO KULLANIM ŞARTNAMESİ’nde tanımlanmıştır.

Yukarıda belirtilenler dışında bilmek istediklerinizi info@tuvsila.com adresine e-posta yoluyla sorabilir, ya da 444 4 740 No’lu telefondan Tüv Austria Sıla Kalite Personel Belgelendirme Bölümü’ne ulaşabilirsiniz.