Blog categories

Comments

Tahribatsız Muayene öncüsü Sila Kalite, TÜV AUSTRIA Group tarafından satın alındı

TÜV AUSTRIA, Önde Gelen Avusturya Test, Muayene ve Belgelendirme kurumu, Türkiye, Türkmenistan ve Rusya’daki malzeme test operasyonlarını genişletiyor.

 

Sila Kalite olarak 2007 yılında kurulduğu günden bu yana Tahribatsız Muayene şirketi, dünyaca bilinen Tahribatsız Muayene uzmanlığının ötesine geçerek Türkiye, Rusya ve Türkmenistan’da bölgesel elektrik santrali işine adım attı. Sila Kalite, Türkiye’deki kardeş şirketi Sila Industry ile birlikte kısa süre önce 20 ülkede 30’u aşkın şirketten oluşan ve 2.000’den fazla çalışana sahip TÜV AUSTRIA grubu ile güçlerini birleştiren “Sila Kalite” adı altında bir şirketler grubunu temsil etmektedir. TÜV AUSTRIA’nın alt kuruluşu ile Avrupa ve Asya’da Tahribatsız Muayene işini aktif olarak geliştiren TÜV AUSTRIA’nın Genel Müdürü, Yankı Ünal, “TÜV AUSTRIA Sila Kalite’yi diğerlerinden ayıran şey, Kalite ve bağlılık odaklı büyüme”, diyor. Bu satın alım ile TÜV AUSTRIA Sila Kalite’nin doğuştan gelen nitelikleri ve kapsamlı portföyü, bu bölgede TÜV AUSTRIA Group’un hizmetlerini tamamlayacak. TÜV AUSTRIA, ilk adım olarak Sila Kalite’nin %51 hissesini ve Sila Industry’nin %26 hissesini satın aldı.

Sila Kalite’nin çok uluslu istihdam yapısı, TÜV AUSTRIA Group’un etkileyici çeşitliğiyle mükemmel bir uyum sergiliyor. Özellikle bu İK varlığı, yerel düzeyde karşılaşılan zorluklara hızlı çözümler sunarak şimdi bu Avusturyalı şirketin tüm uluslararası alt kuruluşlarının arasında güçlü bir sinerjinin yolunu açıyor.

Yeni pazarlarda kilit bir oyuncu olma yolunda sahip olduğu büyük potansiyele vurgu yapan TÜV AUSTRIA Sila Kalite’nin Genel Müdürü Halit Battal’a göre bu satın alım, temeli atılalı 12 yıldan uzun bir süre olan bu işin organik bir uzantısını temsil ediyor: TÜV AUSTRIA Sila Kalite mühendislerinin uzmanlığını Avusturyalı şirketler grubuna katmayı dört gözle bekleyen deneyimli mühendis, “Türkiye, Rusya, Türkmenistan ve yakın ülkelerdeki (ör. Azerbaycan, Kazakistan) operasyonlarımız doğrudan endüstrinin ihtiyaçlarını karşılıyor”, diye belirtiyor: Portföyümüzü – dolayısıyla uzmanlığımızı – doğası gereği operasyonlarımızın önceliği olan müşterilerin ihtiyaçlarına göre genişlettik.”

TÜV AUSTRIA Group’un CEO’su, Stefan Haas, Sila Kalite’nin sekiz ülkedeki varlığıyla grubun kendine has niteliklerinden oluşan bu yelpazeyi nasıl genişlettiğini vurguluyor: “Bu tecrübenin ve yüksek potansiyele sahip gençlerin azmine ve sadakatine uygun önemli uluslararası projelerde işlenmiş mühendislik becerilerinin mükemmel bir uyumu. TÜV AUSTRIA Group’un güvenlik ve kalite konusundaki temel değerlerini yansıtan en titiz ve güvenilir endüstriyel hizmetleri yerine getirmeleri için en son teknoloji muayene donanımı ve ekipmanları onların hizmetinde.”

Bir alt kuruluş olan TÜV AUSTRIA TUK LTD, şirketlerin benzer bölgesel karakterine dayanarak bu satın alımı gerçekleştirdi. Genel Müdür Yankı Ünal, TÜV AUSTRIA Turk’un bugüne kadarki en büyük satın alımının gerektirdiği çabayı gururla ifade ediyor: “Önce sizi etkileyen şeyin, Sila Kalite’nin hizmet sunduğu Burada HEC, Dragon Oil, Lakhta Project veya Petronas  gibi şirketlerin yer aldığı liste olduğunu düşünüyorsunuz. Ancak hemen ardından ikinci gelen ve en önemlisi, halihazırdaki bir aileye her zaman birbirimize bağlı olduğumuz yeni üyeleri tüm içtenliğimizle kabul etmek. TÜV AUSTRIA ve Sila Kalite mühendislerimiz becerilerini ve deneyimlerini birleştirdiğinden, sık sık dile getirilen “people business” (en önemli varlık: insan) teriminin müşterilerimizin hizmetinde hayata geçtiğini hissedebiliyorsunuz.

 

https://www.tuv.at/tr/news/haber-makalesi/news-single/tahribatsiz-muayene-oencuesue-sila-kalite-tuev-austria-group-tarafindan-satin-alindi/